Берое не остави шансове на Славия

Берое (Стара Загора) победи Славия като гост в София с 91:59 (22:9, 31:22, 15:9, 23:19) в отложен мач от втория кръг в Първата тройка на първенството на България по баскетбол за жени. Това бе втора победа от две изиграни срещи за старозагорки в този втори етап на шампионата, а "белите" допуснаха трето поражение и остават без успех след три двубоя. Двата тима са втори и трети във временното класиране, а лидер е Монтана 2003 с две победи и една загуба.

Баскетболистките на Берое превъзхождаха домакините през целия мач. Те поведоха с 22:9 след 10 минути игра, а на почивката увеличиха аванса си до 53:31. И през второто полувреме гостите доминираха като преди последната четвърт дръпнаха с 68:40. Най-голямата разлика в двубоя достигна 34 точки в полза на шампионките.

Двете американки Саманта Лоджик и Ребека Тобин бяха най-полезни за Берое, отбелязвайки съответно 19 и 18 точки. Лоджик добави 5 борби и 6 асистенции, а Тобин - 12 борби и 4 асистенции. С по 13 точки завършиха Теодора Динева и Цветомира Шаренкапова.

За Славия най-резултатна беше Мина Василева с 16 точки и 6 борби, а Дарина Кочева допринесе с 15 точки и 4 асистенции.

В следващия, пети кръг на първенството при жените тимът на Славия гостува на Берое в Стара Загора на 5 февруари.

Снимка: Facebook/Берое Баскет Жени - Beroe Women